Merkez üssü Kaynaşlı olan 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nde kaybettiğimiz vatandaşlarımız, Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen anma programıyla anıldı. 18 yıl önce bugün yaşanan depremde hayatını kaybeden deprem şehitleri için Kaynaşlı Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da anma programı ve mevlid düzenlendi.

Programa Milletvekili Ayşe Keşir’in yanı sıra Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Eski Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, Kaynaşlı İlçe Jandarma Komutanı Orhan Şahin ile vatandaşlarımız katıldı. Kaynaşlı’da görev yapan imamlar tarafından okunan mevlidin ardından programa katılanlara pilav-ayran ikramı yapıldı.

Anma programını takip eden Düzce TV’ye açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, “Sözlerime başlarken depremde hayatını kaybeden şehitlerimize ve bütün şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum. İlçemizin gelişmesi  ve depremin izlerinin silinmesi için önceki belediye başkanlarımızın bıraktığı yerden devam ederek ilçemizi kalkındırma çalışmalarına hız verdik. Son zamanlarda ilçemizin kalkınması için çok ciddi adımlar attık. İlçemizin 50 yıllık imar planını hazırladık. Gelişi güzel mimari yerine devletimizin diğer kurumları ile birlikte daha kontrollü bir yapılaşma yapılıyor. Gelecek sene de bu yapılaşma farklı mimarilerle devam edecek.” diye konuştu.