Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın girişimleriyle, ilçemizde 15-16 ve 17 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen anma etkinlik programı çerçevesinde, üç gün boyunca vatandaşlarımıza pilav dağıtımı yapıldı, çocuklarımız için oyun standları kuruldu, mevlit okutuldu, günün anlam ve önemine dair çeşitli sunumlarla birlikte ünlü sanatçıların katılımlarıyla konserler düzenlendi.

Belediyemizin davetlisi olarak Demokrasi Meydanı’nda verdiği unutulmaz konserle halkımızla kucaklaşan Türk Halk Müziği’nin önde gelen isimlerinden Mustafa Yıldızdoğan, Demokrasi Nöbeti’nde vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı. Belediye binamızda Başkan Erol Bayraktar’ı ziyaret eden Yıldızdoğan, ardından Demokrasi Meydanı’nda kurulan platforma geçiş yaparak sevilen şarkılarını seslendirdi.

Tasavvuf Müziği’nin sevilen simalarından Sedat Uçan da, halkımızla Demokrasi Nöbeti’nde bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte, Başkan Bayraktar’ın sahneye çıkarak Uçan’a eşlik ettiği dakikalar, halkımıza unutulmaz anlar yaşattı.

Kaynaşlı, üç gün üç gece yine ayaktaydı ve yine uyumadı. 15 Temmuz Destanı’nı unutturmayacaklarını belirten Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, basına verdiği demeçte “15 Temmuz Destanı’nı unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’da bu vatan için canını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi anarken, bu destanı halkımızla kol kola ve omuz omuza hatırlayacağız.” diye konuştu.

Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, 15 Temmuz Destanı’nı unutmayan ve unutturmayan halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz…