Sporun merkezi Kaynaşlı, iki büyük organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Türkiye Motokros ve Türkiye Süper Enduro Şampiyonaları’nın final yarışları Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde tamamlandı.

Yarışlar büyük bir heyecana sahne olurken, sporun merkezi Kaynaşlı, iki büyük organizasyona daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı.

Superlit’in sponsorluğunda, Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi MX Parkuru’nda gerçekleşen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın MX1 sınıfında Shevki Shevkiev (EMK-Suzuki), MX2 sınıfında Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha), MX2 Junior sınıfında Emircan Şenkalaycı (AVMK-KTM), MX sınıfında Şakir Şenkalaycı (AVMK-KTM), Vetaran sınıfında Koray Uysal (TESK-Suzuki), 85cc sınıfında Kaya Alptürk (STMOK-Kawasaki), 65cc sınıfında Baran Bulut Kocaman (FOSK-KTM) ve 50cc sınıfında da Egehan Çalhan (SMYRNA-KTM) şampiyon oldu.

Anlas Anadolu Lastik sponsorluğunda, Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi Ekstrem Parkuru’nda gerçekleşen Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın GP ve Prestij sınıfında İzzet Kazdal (Ayazdere-BETA), Usta sınıfında Murat Kökçü (AEMK-Husqvarna), Hobi sınıfında Çağrı Aslan (AEMK-Husqvarna), Gençler sınıfında Emre Coşar (KEMK-Husqvarna), Veteranlar sınıfında da İsmail Sarışın (BOBSK-Husaberg) 2017 yılının şampiyonluğuna imza attı.

Derece alan sporcularımıza kupalarını Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Badur ve Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar takdim etti. Kupa töreninde söz alan Bayraktar derece alan sporcuları kutlarken, Kaynaşlı’nın büyük şampiyonalara ev sahipliği yapıyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

 

Sporun Merkezi Kaynaşlı

Düzce’nin ve “Yakın Karadeniz”in yükselen yıldızı Kaynaşlı, Başkan Erol Bayraktar’ın girişimleriyle sporun merkezi haline geldi. İlçe tarihinde sportif alanda eşi benzeri görülmemiş atılımlar bir bir gerçeğe dönüşürken, ilçemiz ulusal ve uluslararası pek çok spor organizasyonuna da ev sahipliği yapıyor. Kaynaşlı’da son yıllarda gerçekleşen büyük şampiyonaları buradan inceleyebilirsiniz.