T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın desteğiyle, Kaynaşlı Belediyesi ve Düzce Genç Eller Derneği’nin girişimleriyle projelendirilen, Şimşir Mahallesi TEM Otoyolu alt geçit bölgesinde, D-100 kenarında bulunan arazide kurulan Şehitler Hatıra Orman Parkı’ndaki ilk fidan dikimleri; Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Kaynaşlı Kaymakamı Cemal Demiryürek, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve Düzce Genç Eller Derneği Başkanı Enes Bektaş’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzceli şehitlerimiz ile 15 Temmuz şehitlerimizin birer fidanla yaşatılacağı Şehitler Hatıra Orman Parkı’na halkımızın da desteği büyük oldu. Şehitlerimizden Cihan Aksarı ve Sabri Altınbaş’ın ailelerinin de hazır bulunduğu fidan dikiminde, aileler evlatlarının isimlerini Kaynaşlı’nın kalbinde yaşatacak fidanları elleriyle dikti. Fidan dikimine, daire müdürleri ile şehitlerimizin yakınları ve Düzce Bisiklet Kulübü üyeleri de katıldı.

Düzce Vali Yardımcısı Ruhi Yaylacı, şehitlerimizin isimlerinin bu fidanlarla yaşatılacağını belirtirken, Kaynaşlı Kaymakamı Cemal Demiryürek de şehitlerimizin adlarının toprağa kazındığını ve bu fidanların gelecek nesillere bir nişane olarak bırakıldığının altını çizdi.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ise, 79 Düzce Şehidi ve 250 15 Temmuz Şehidi’nin bu ormanda yaşatılacağını belirtirken, Düzce Genç Eller Derneği Başkanı Enes Bektaş da hatıra ormanına dikilen çınar ağaçlarıyla şehitlerimizin isimlerinin yüz yıllar boyu yaşatılacağına vurgu yaptı.

Fidan dikiminde duygusal anlar yaşanırken, dikilen fidanlara ilk su da itfaiye aracından verildi. Kaynaşlı Belediyesi olarak aziz şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha anıyor, emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.