Kaynaşlı’yı daha güvenli, daha iyi ve daha yaşanılabilir modern bir ilçe haline getirebilmek için gece gündüz demeden yeni projeler üreten Belediye Başkanımız Erol Bayraktar, Kaynaşlı’nın ‘Mega Proje’si için ilk adımı attı.

‘Kanal Kaynaşlı’ adı verilen proje ile, Kaynaşlı Deresi’nin güzergahı değiştirilerek Asar Deresi’ne bağlanacak. Böylece hem dere ıslah çalışmalarına destek olunacak hem de ilçemiz olası sel felaketleri ve su baskınlarından tamamen kurtarılmış olacak.

 

Faruk Özlü: “Projeyi Önemsiyoruz”

Proje hakkında Düzce Milletvekili ve T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye bilgi veren Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, proje hayata geçtiğinde Kaynaşlı’da sel probleminin kökten çözüleceğini belirtti. Bakan Faruk Özlü ise, Kaynaşlı’nın mega projesinin dere yatağının değiştirilmesi olacağını ve bu projeyi önemsediklerini kaydetti. Özlü, projenin T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile de görüşülerek hayata geçirilmesi için çaba sarf edileceğini müjdeledi.

 

Asar Deresi Boyunca Mesire Alanı

Başkan Bayraktar, mega projenin dere yatağının değiştirilmesinin yanı sıra Asar Deresi boyunca uzanan 150 dönümlük bir arazide yeni bir mesire alanı da oluşturulacağını belirterek, “Karayolları’ndan söz konusu alanı tahsis ettik. Orası da ihale kapsamına alındı. Vatandaşlarımız kanal boyundan gezerek Asar boyundaki mesire alanına gelebilecekler. Projeye göstermiş oldukları ilgi ve destek için milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.