Ülkemizin en büyük metropolü İstanbul ve Başkent Ankara’ya eşit uzaklıktaki konumu, Düzce Ovası’nın doğu uzantısı olarak Bolu Dağı’nın eteklerine dek uzanan yemyeşil coğrafyasıyla Kaynaşlı, ziyaretçilerinin deyimiyle “cennetten bir köşe” olarak tanımlanıyor.

Kaynaşlı, ülkemizin çok özel bir orman zenginliğinin tam ortasında konuşlanmıştır. Tertemiz havasıyla ünlü Bolu Dağı ormanları, kayın, meşe, kestane, çam, sarı çam, köknar, kavak ve gürgen gibi zengin bir ağaç çeşitliliğine sahiptir. Orman içlerindeki kaynak suları ziyaretçiler için doğal serinleme kolaylığı sunmaktadır. Orman bölgesi olan ilçemizde her ağaç altı bir piknik yeri, her alan bir gezi yeri niteliği taşımaktadır. İlçe merkezinden kısa sürede ulaşılabilen ormanlar, her mevsim yürüyüş, koşu ve bisiklet gezileri için uygun doğal parkurlara ve güvenli dağ yollarına sahiptir.

İlçemizde bulunan göller, göletler, yaylalar, türbeler, sportif tesisler, oteller, şelaleler ve motor sporları için hazırlanan yarış parkurlarıyla öne çıkan turistik faaliyetler, belediyemizin ısrarlı çalışmalarıyla her geçen gün gelişim göstermeye devam etmektedir.

İlçemizde turistik özellikleriyle öne çıkan yerlerimizi yan/üst menüde yer alan başlıklar aracılığıyla inceleyebilirsiniz.